Bariery mikrofalowe na lotniskach to coraz częściej stosowane rozwiązanie techniczne służące ochronie mienia. Służą do ochrony instalacji wojskowych, mediów, a nawet lotnisk. System cieszy się reputacją niezawodności, więc bezpieczeństwo obiektów, które chroni, jest zwiększone. Bariery mikrofalowe zaliczane są do systemów ochrony obwodowej. W tym artykule omawiamy, jak działają bariery mikrofalowe i ich zastosowania. Spróbujemy dowiedzieć się, czy warto inwestować w system. Pokrótce opiszę też jego zastosowanie na lotniskach.
Lotniskowa bariera mikrofalowa
Bariery mikrofalowe to doskonały sposób na ochronę lotnisk. Jego działanie opiera się na tworzeniu niewidocznego dla ludzkiego oka pola detekcji rozciągającego się pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Najczęściej te elementy systemu montowane są na słupach. Urządzenia muszą być skierowane do siebie w celu ochrony. Do programowania systemu bariery mikrofalowej wykorzystywane są techniki cyfrowego przetwarzania danych. Pierwsze wrażenie często może być mylące, ponieważ kalibracja i strojenie systemu nie jest niezwykle trudną operacją. Ważne jest, aby ustawić sygnały i je przeanalizować. Warto zaznaczyć, że omawiany system działa niezawodnie w wielu środowiskach i nie podlega wpływom warunków atmosferycznych.
- czujnik ruchu zewnętrzny alarm https://rcse.pl/varya-perimeter/
- jak zabezpieczyć obraz olejny https://rcse.pl/ochrona-obrazow-i-dziel-sztuki-2/
Jak działają bariery mikrofalowe
Działanie systemu bariery mikrofalowej opiera się na współpracy dwóch typów urządzeń. Pierwszy jest nadajnikiem, a drugi odbiornikiem. Jego obsługa jest bardzo prosta, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana. Jeżeli sygnał odbierany przez odbiornik ma inne właściwości niż sygnał wysyłany przez nadajnik, jest on szczegółowo analizowany. Najpierw przeanalizuj, czy zakłócenie jest spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi lub przemieszczaniem się roślin lub zwierząt. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów cyfrowych system jest w stanie przeanalizować sygnał i wyciągnąć prawidłowe wnioski. Jeśli w wyniku analizy sygnału system stwierdzi, że jego zakłócenie nie jest spowodowane pogodą lub ruchem roślin lub zwierząt, bariera natychmiast zacznie działać. Zostanie uruchomiony alert.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że system jest odporny na wszelkie próby manipulacji. Dodatkowo system jest bardzo prosty w obsłudze, a większość czynności wykonywana jest zdalnie. Konserwacja sprzętu jest prosta, a instalacja systemu nie zajmuje dużo czasu. Wszystko to sprawia, że bariery mikrofalowe są bardzo popularne w takich dziedzinach, jak ochrona lotnisk. Sprawdźmy więc, gdzie jeszcze można zastosować bariery mikrofalowe.
Gdzie stosować bariery mikrofalowe?
Odpowiedź na powyższe pytanie może Cię zaskoczyć, bo jest wszędzie! Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań dla tego systemu. Niektóre z nich mają zasięg do 120 metrów. Można oczywiście zastosować prostsze wersje barier mikrofalowych, które sprawdzają się w instalacjach cywilnych. Można je montować na prywatnych posesjach, balkonach, ogrodach czy ścianach. W ten sposób wszystkie te obiekty są dobrze chronione, a potencjalni intruzi zostaną złapani. Po wykryciu system może wywołać alert, powiadomić obsługę oraz, co ważne, nagrać cały przebieg zdarzenia.
Zaawansowane systemy barier ochronnych są również stosowane w więzieniach, elektrowniach, rafineriach ropy naftowej i wielu innych miejscach zwanych zakładami użyteczności publicznej. System jest tak niezawodny, że używa go nawet wojsko. Bariery mikrofalowe są również stosowane w centrach handlowych i niektórych fabrykach. System nadaje się również do zabezpieczania tuneli, rusztowań czy dużych korytarzy.
Dlaczego warto rozważyć zakup bariery mikrofalowej do zabezpieczenia swojego obiektu?
Wiele osób zastanawia się, dlaczego bariery mikrofalowe https://www.enterek.pl/bariery-mikrofalowe-jak-to-dziala/ są najlepsze. Sprawa zaczyna się od tego, że jest to najnowocześniejszy dostępny system ochrony. Bariery mikrofalowe charakteryzują się wysoką skutecznością i niezawodnością. System jest trwały i niepodatny na jakąkolwiek ingerencję osób trzecich. To aspekty, które przekonają nawet najbardziej wymagających klientów. System można zainstalować w prosty i szybki sposób, nawet jeśli nie mamy fachowej wiedzy. System ochrony może być kalibrowany i programowany przez właściciela obiektu chronionego barierą mikrofalową. Wszystko to dzięki dedykowanemu oprogramowaniu konfiguracyjnemu, które pozwala również ustawić parametry według własnych upodobań. Bariera mikrofalowa posiada port USB, który umożliwia podłączenie urządzeń mobilnych z procedurami kalibracji i diagnostyki.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że omawiany system może współpracować z innymi systemami bezpieczeństwa, np. z czujnikami wolumetrycznymi. Ta integracja między systemami jest ważna na skrzyżowaniach lub wszędzie tam, gdzie występuje hałas. Co ważne, większość producentów barier mikrofalowych oferuje wieloletnie wsparcie techniczne, co oznacza, że z każdym pytaniem możemy zwrócić się do producenta.