Co daje wszywka alkoholowa?

Co daje wszywka alkoholowa?

Co daje wszywka alkoholowa? Uzależnienia od różnych substancji jest bardzo trudne do leczenia. Osoby uzależnione często potrzebują pomocy eksperta, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki mogą poradzić sobie z uzależnieniem i wrócić do poprzedniego życia. Alkoholizm to rodzaj uzależnienia, który niszczy organizm, ale także wpływa na jakość życia. Obecnie uzależnienie i nadużywanie alkoholu jest powszechnym problemem.

Początkowo picie niewielkich ilości napojów alkoholowych nie zwiastuje poważnych problemów, ale z czasem osoby uzależnione nie mogą prawidłowo funkcjonować bez picia alkoholu. Leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym, wymagającym udziału pacjenta, leczenia alkoholowego, a czasem nawet pobytu w ośrodku uzależnienia od alkoholu. Wszywka alkoholowa jest jednym ze skutecznych sposobów leczenia chorób i pomagania alkoholikom w wychodzeniu z uzależnienia. Co to za leczenie? Jaka jest rola wszywek alkoholowych?

Co to jest wszywka alkoholowa?

Znakowanie alkoholu, esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ lub disulfiram, to podejście farmakologiczne stosowane w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Substancja ma postać tabletki i jest wszczepiana w postaci wkładki pod warstwę mięśniową pacjenta. Lekarz decyduje o ilości tabletek oraz ilości substancji czynnej i dopasowuje ją do masy ciała pacjenta.
Znakowanie alkoholu jest metodą pomocniczą wspomagającą leczenie osób przebywających w ośrodkach uzależnienia od alkoholu lub zamkniętych programach uzależnienia od alkoholu. Jak to działa, zależy od indywidualnych okoliczności osoby uzależnionej. Niektórym alkoholikom może pomóc szybko wyjść z nałogu, niestety niewrażliwi na to pacjenci nie będą mieli żadnej różnicy przy ciągłym przyjmowaniu alkoholu. Wszczepianie metki tkanej jest metodą inwazyjną o wielu skutkach ubocznych, dlatego przed wszczepieniem preparatu należy przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem.

Co daje wszywka alkoholowa – jak działa Esperal?

Co daje wszywka alkoholowa?
Co daje wszywka alkoholowa?

Wszczepienie esperalu jest bardzo popularną formą leczenia alkoholizmu w Polsce. Jest to forma wsparcia terapii alkoholowej, która może ułatwić przezwyciężenie uzależnienia.
Esperal działa poprzez całkowite zakłócenie metabolizmu organizmu, skutecznie zmniejszając tolerancję na alkohol. Głównym celem wszywki alkoholowej jest wywołanie niechęci do picia dużych ilości płynów oraz zapobieganie skutkom ubocznym nadmiernego picia. Esperal hamuje również działanie dehydrogenazy aldehydowej, enzymu, który wpływa na utlenianie alkoholu, w wyniku czego powstaje kwas octowy. Po pojawieniu się tej substancji w organizmie, kilka minut po wypiciu alkoholu, mogą pojawić się różne objawy naśladujące zatrucie alkoholem. Pacjenci z tkanymi metkami zaczynają odczuwać:

  • wszelkiego rodzaju lęki,
  • nudności i wymioty,
  • silny ból głowy i zawroty głowy,
  • rumieniąc się i paląc,
  • nadmierna potliwość w różnych partiach ciała jest nieprzyjemna,
  • uczucie duszności i duszności,
  • nagła zmiana ciśnienia krwi
  • szybkie, nieregularne bicie serca.

Nieprzyjemne objawy mogą utrzymywać się godzinami, a nawet godzinami po wypiciu alkoholu i kontakcie z substancjami czynnymi zawartymi we wszywce. Warto wiedzieć, że częste, nadmierne spożywanie markowych napojów alkoholowych może prowadzić do zawałów serca, a nawet śmierci u osób uzależnionych.

Jaki jest okres trwałości substancji na wszywkę alkoholową?

Stosowany w postaci chusteczek Esperal wytrzymuje tylko kilka miesięcy, zwykle do dziewięciu miesięcy. Jednak u dużej grupy pacjentów do roku pojawiają się nieprzyjemne objawy naśladujące alkoholizm.

Polecamy zainteresowanym:

Implantacja kijów alkoholowych może się nie powieść bez odpowiedniego wsparcia w ośrodku uzależnienia od alkoholu lub zastosowania terapii alkoholowej. Tylko kompleksowa pomoc dla osób silnie uzależnionych może pomóc im się uwolnić. Właściwa forma wsparcia i opieki duchowej w połączeniu z Esperalem może przynieść pozytywne rezultaty i pomóc alkoholikom wyjść z uzależnienia. Ostatnim krokiem może być skorzystanie z zamkniętego ośrodka uzależnienia od alkoholu, w którym oprócz leczenia specjaliści zapewniają pełną kontrolę nad uzależnionym.

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej

Wszycie w Esperalu http://moen.edu.pl/wszywki-alkoholowe/ jest zwykle wykonywane przez chirurga. Ponieważ substancja znajduje się pod mięśniem, najczęściej wszczepia się ją w pośladki, ale wszczepia się ją również w okolice pleców lub łopatki. Lekarze wykonują płytkie nacięcie skalpelem, a następnie wprowadzają substancję pod skórę. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Niestety nie każdy może wszczepić wszywkę alkoholową. Najczęstsze przeciwwskazania to:

      • choroby i choroby układu oddechowego,
      • cukrzyca i epilepsja,
      • przewlekła choroba wątroby i nerek,
      • choroba tarczycy,
      • problemy psychologiczne, takie jak myśli samobójcze.

Po zszyciu esperal ważne jest podejście pacjenta. Wkładki nie leczą uzależnienia, dlatego ważne jest, aby leczenie kontynuować pod opieką specjalisty.

angielski francuski niemiecki hiszpański