Ubezpieczenie na życie – na co zwrócić uwagę? Ubezpieczenie na życie to jedna z najważniejszych decyzji, która dotyczy nie tylko nas, ale i naszych najbliższych. Jest to też decyzja, której skutki finansowe będziemy odczuwać do końca życia, dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszą dla siebie polisę, która nie stanie się poważnym obciążeniem finansowym, a jednocześnie w przypadku naszej choroby lub śmierci zapewni odpowiednie wsparcie dla nas albo naszych najbliższych.
Dlaczego warto się ubezpieczyć?
Na wstępie należy zaznaczyć, że każda polisa http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-prawne/ jest dobierana pod potrzeby konkretnego klienta. W zależności od naszego trybu życia i obaw z nim związanych możemy dobrać odpowiednie ubezpieczenie. Dla przykładu, osoba, która dużo podróżuje samochodem, może wybrać ubezpieczenie od nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń, jak śmierć w wypadku samochodowym, aby zapewnić wsparcie finansowe pozostawionemu małżonkowi. W innym przypadku możemy zdecydować się na ubezpieczenie od ciężkiej choroby i związanej z nią niezdolności do pracy, które zapewni nam pomoc finansową podczas leczenia. Warto wspomnieć o tym, że polisa na życie nie musi zostać wykupiona aż do śmierci danej osoby, a jedynie zapewnić dodatkową ochronę w określonym czasie, np. dziesięciu lat. Po tym okresie polisa wygasa. Później możemy ją wznowić, rozszerzyć, albo całkowicie zmienić. Jednak tego typu polisy nie gromadzą kapitału. Jeśli chcemy zapewnić naszym najbliższym ochronę w razie naszej śmierci i zgromadzić kapitał na koniec ubezpieczenia, powinniśmy wybrać ubezpieczenie ochronne-oszczędnościowe.
Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie?
Każde ubezpieczenie jest inne, ale są pewne sytuacje, które powinny zawsze zostać ujęte w podstawowym pakiecie ubezpieczeń (https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/), jak ubezpieczenie od ciężkiej choroby, śmierci, leczenia szpitalnego, niezdolności do pracy oraz niezdolności do samodzielnego życia. Poza tym, niektórzy ubezpieczyciele oferują w podstawowym pakiecie również ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa spowodowanego wypadkiem oraz ubezpieczenie od powikłań po operacji w szpitalu. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wypłaty ubezpieczenia, jego wysokości i sytuacje, w których można się o nie ubiegać, są wyszczególnione w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, ponieważ niekiedy ubezpieczenie może nie zostać wypłacone w przypadku nieszczęśliwego wypadku, ponieważ dana osoba np. była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W ogólnych warunkach ubezpieczenia znajdują się również informacje dotyczące tego, co się stanie, jeśli nie opłacimy składki w terminie, albo kiedy ubezpieczenie wygasa lub w jaki sposób może zostać przedłużone. Warto dokładnie zapoznać się z tymi warunkami.
Na jak długo można się ubezpieczyć?
Wszystko zależy od preferencji klienta. Ubezpieczenie na życie możemy wykupić na jak długo chcemy. Może to być rok, dziesięć lat, dwadzieścia albo ubezpieczyć się dożywotnio. Ubezpieczenie w przypadku śmierci może zostać wykupione np. na piętnaście lat, do końca spłaty kredytu hipotecznego, tak, aby w przypadku nagłej śmierci, pozostali domownicy nie stracili mieszkania i mogli je opłacić dzięki ubezpieczeniu. Jeśli natomiast chcemy poprzez polisę na życie zgromadzić dodatkowy kapitał, możemy wybrać dłuższy okres ubezpieczenia. Tego rodzaju polisa jest wybierane głównie przez osoby, które chcą również oszczędzać pieniądze na emaryturę. Z ubezpieczenia możemy w każdej chwili zrezygnować, choć niekiedy może się to wiązać z pewnymi konsekwencjami, np. jeśli gromadziliśmy kapitał i przedwcześnie wycofujemy się z umowy ubezpieczeniowej, możemy stracić część tej kwoty.
Ubezpieczenie dziecka
Praktycznie każda firma ubezpieczeniowa posiada w swojej ofercie polisę mającą na celu zabezpieczenie finansowe dziecka. Gromadzona na tego typu polisie kwota zostanie wypłacona, gdy dziecko osiągnie pełnoletniość. To ubezpieczenie mogą zawrzeć nie tylko rodzice dziecka, ale i dziadkowie, rodzice chrzestni lub przyjaciele rodziny. Nie ma ograniczeń w kwestii pokrewieństwa.
Jak wybrać najlepszą polisę?
Na samym wstępie należy zaznaczyć, że warto przeglądać oferty różnych ubezpieczycieli. Nie powinno się ograniczać do jednego. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka oferta wydaje się bardzo dobra, to warto sprawdzić polisy oferowane przez konkurencje. Polisa na życie to poważna decyzja i nie powinna być podejmowana w pośpiechu. Drugim, ważnym punktem jest dokładne określenie czego oczekujemy od polisy. Czy chcemy zabezpieczyć się do czasu spłaty kredytu hipotecznego? A może pracujemy w branży uznanej za niebezpieczną? Mamy kontakt z osobami chorującymi na poważne choroby albo przestępcami? A może w naszej rodzinie wiele osób zmagało się z ciężką chorobą? Od tego wszystkiego zależy, jaką polisę wybierzemy. Dlatego też wybór ubezpieczenia jest czasochłonny i wymaga od nas dużego zaangażowania. Jednak jest to coś, o czym warto myśleć.
- ubezpieczenie oc samochodu ciężarowego – https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ac-samochodu-ciezarowego-i-dostawczego/
- OC agencji pracy tymczasowej – https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-agencji-pracy-tymczasowej/
- oc na ciągnik siodłowy – https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-ciagnika-siodlowego-w-leasingu/
Full Polisa Łukasz Wnuk |
Promienna 33B |
05-200 Marki |
609 103 308 |
www.fullpolisa.pl/ |